Chcem dieťa ale nedarí sa - HAK

Autor: Ivan Adámek | 6.5.2016 o 7:00 | (upravené 15.5.2016 o 12:23) Karma článku: 4,02 | Prečítané:  398x

V súčasnosti sa v médiách preberá množstvo kontroverzných tém. Jednou z nich je aj hormonálna antikoncepcia. Aj vďaka ľahkej dostupnosti informácií o HAK a k samotnej HAK, mnoho mladých žien si ‚‚užíva‘‘, ale čo následky?

Ak si myslíte, že človek je len pozostatkom zo zvieracej ríše, tak nemusíte pokračovať v čítaní tohto článku. Je totiž založený na predpoklade, že človek má viac než vegetatívnu alebo animálnu dušu, ale má jedinečnú dušu, ktorá nie je podobná žiadnemu inému tvorovi na zemi.

Ak ešte stále čítate, potom veríte, že život človeka má špeciálny zmysel pre tento svet (aspoň v porovnaní so zvieratami). Môžeme potom konštatovať, že každý život človeka má nesmiernu cenu. Život teda chápeme ako vzácnu hodnotu. A presne na túto hodnotu útočí HAK. Veď načo bola HAK vyvinutá ak nie na to, aby bránila životu?

Médiá a ‚‚moderná osveta‘‘ propagujú túto a iné formy umelej antikoncepcie vraj, aby sa predchádzalo nechceným tehotenstvám. Nechcené tehotenstvo však nevzniká v maternici, ale v hlave. Táto ‚‚osveta‘‘ akurát podporuje neviazaný sex 15+ a dáva istotu (aspoň na 99%), že sa nič nemôže stať. A povedia, ale na B často zabudnú, alebo radšej neprezradia celú pravdu... veď musia aj farmaceutické firmy z niečoho žiť, no nie? Keď sa o týchto veciach začalo veselo diskutovať hoci povedzme len pred 10-15 rokmi a mnoho žien sa na to dalo nahovoriť.. (povedzme si pravdu, niektorým to veru 2x hovoriť ani nebolo treba)... je dnes mnoho žien v období 30-35 r., ktoré nemajú deti, ale už by aj chceli, aj majú s kým, ale nedarí sa (áno, možno aj roky) a dali by aj ľavú obličku za to, keby sa to podarilo. Pravidelné niekoľkoročné užívanie hormonálnej antikoncepcie môže spôsobiť aj zníženú plodnosť na dlhú dobu aj dlho po jej vysadení a v niektorých (nie málo) prípadoch aj úplnú neplodnosť ženy. 

Kto v mladosti myslí na budúcnosť? Keď mladí sme len raz, práve tu a práve teraz? Samozrejme, že všetci mladí myslia na budúcnosť, že niekedy raz chcú mať dom/byt, auto, rodinu, deti. Ale teraz keď sme bez starostí, žiadne deti, žiadne záväzky a máme tu umelú antikoncepciu, alkohol a cigarety, máme všetko čo k ‚‚tomu pravému‘‘ životu všetko čo potrebujeme (možno už len rozum chýba v niektorých prípadoch). Možno málokto by si všimol, že ďaleké ciele a súčasný životný štýl si v tomto prípade tak trochu odporujú. Možno trochu, možno trochu viac. A zrazu zistíme, že ten život za mlada, strávený za záchodovými misami, s občasnými spomienkami... niekedy nie práve najkrajšími... respektíve, kto vie ako vyzeral/a... a uvedomíme si, že nie len minulosť nebola ružová, ale už nie je ani prítomnosť a možno nezvratne... (adopcia?)

V tomto článku som sa orientoval len na HAK, ako možnú príčinu mnohých problémov s otehotnením. Tých dôvodov je však viac a samozrejme sa netýka žien, ktoré HAK neužívali. Ak bude záujem napíšem ďalší článok o problémoch s otehotnením, ktoré by bolo spôsobené iným zavinením než HAK, alebo kombinovanou bariérovou antikoncepciou s uvoľnovaním hormónov (vnútromaternicové telieska a pod.). 

Čo ak nie HAK? Možností je viac,ale najprv treba zmeniť zmýšľanie, až potom poznať. Inými slovami: Najprv výchova až potom vzdelávanie. Tejto téme sa budem venovať neskôr. 

Pekný deň ;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?